Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt tutvustab Prantsusmaal Eesti küberkompetentsi

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt on 8.-9. juunil visiidil Prantsusmaal Pariisis, kus osaleb Pariisi kübernädalal ning juhib Eesti küberturvalisuse äridelegatsiooni.

Minister Andres Suti sõnul on Eesti ja Prantsusmaa vahelised suhted muutunud üha lähedamaks ning Eesti digiriigi kuvand on Prantsusmaal tugevalt silma jäänud. „Prantsusmaal on käimas väga ambitsioonikas tegevusprogramm avaliku sektori digitaliseerimiseks ja nende huvi Eesti digiriigi vastu on suur. Näiteks e-Eesti esitluskeskuses on prantsuse delegatsioonid sagedased külalised ja ka e-residentsuse programm on seal palju huvi pälvinud,“ rääkis minister.

Lisaks Pariisi kübernädalale osaleb Sutt küberturvalisuse teemalisel ümarlaual Eesti saatkonnas, mille eesmärk on tutvustada Eesti küberkompetentsi ja viia Eesti ettevõtted kokku Prantsuse ettevõtetega.

„Tehnoloogia kasutamine suureneb pidevalt, mistõttu on digitaalne turvalisus muutunud sama oluliseks kui digitaalne innovatsioon ise. Ka COVID-19 kriis ja erinevad küberrünnakud, nt SolarWinds, on näidanud, et digitaalne areng vajab turvalisuse ja vastupidavuse vaatest palju suuremat tähelepanu. Minu peamiseks huviks siin visiidil on hoogustada digi- ja küberturvalisuse alast koostööd ja luua kontakte eesti ja prantsuse avaliku sektori ja ettevõtjate vahel. Eesti pikaaegne kogemus ja kompetents võiksid prantsuse suurettevõtetele pakkuda häid koostöö- ja investeerimisvõimalusi. Loodan, et see visiit aitab mõnel neist ka realiseeruda,“ märkis Sutt.

Delegatsiooniga on kaasas ka EAS välisinvesteeringute keskuse esindajad, kes kohtuvad Prantsuse mängutootjaga Ubisoft ning Prantsuse lennunduse ettevõttega Airbus. Viimasel kohtumisel osalevad ka Eesti lennundusklastri esindajad. Mõlemal kohtumisel antakse ettevõtetele üle väärtuspakkumised, et tutvustada Eestisse investeerimise ja koostöö võimalusi.

Minister külastab Pariisi kübernädalat, lisaks kohtub OECD uue peasekretäri Mathias Cormann’iga, prantsuse digiministri Cedric O, ülemineku ja avaliku sektori ministri Amélie de Montchalin’iga jpt-ga. Minister külastab koos ettevõtjatega Prantsuse tööstus- ja tehnoloogiakontserni Safran, videomängude ettevõtet Ubisoft ning kohtub rahvusvaheliste ettevõtete IDEMIA ja Airbus esindajatega.

Äridelegatsiooni kuuluvad tehnoloogiaettevõtete Cybernetica, LeverCode, Marduk Technologies ja Eesti lennundusklastri esindajad.