Oluline info koroonaviiruse kohta Prantsusmaal!

  • Prantsusmaal on vaja alates 12. eluaastast kultuuri- või meelelahutusasutusse (restoran, kohvik, muuseum, rong, jne) sisenemisel tõendada vaktsineeritust, haiguse läbipõdemist või näidata ette vähem kui 48 tundi tagasi tehtud negatiivse testi tulemus. Prantsusmaa tunnustab EL COVID-passi.  
  • Kui te tulete Prantsusmaale EL liikmesriigist, tuleb tõendada vaktsineeritust, haiguse läbipõdemist või näidata ette vähem kui 72 tundi enne reisi tehtud negatiivne PCR test või antigeeni test (alates 12. eluaastast). Prantsusmaa tunnustab EL Covid-tõendit, mis tõendab vaktsineerimist, negatiivset testi või tervenemist COVIDist vähem kui kuus kuud tagasi. Aktsepteeritud on EL Ravimiametis heaks kiidetud vaktsiinid: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson. Vaktsineerimiskuur peab olema lõpetatud, see tähendab, et Pfizer, Moderna ja AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineerimisel peab olema teisest doosist möödas 7 päeva ning Johnson & Johnson vaktsiiniga vaktsineerimisest 28 päeva. Koroonaviiruse läbipõdemise korral peab vaktsineerimisest olema möödas kaks nädalat (läbipõdemise korral on vajalik vaid üks doos). Lisainfo uute tingimuste kohta.
  • Riiki sisenemisel tuleb täita lisaks “engagement sur l’honneur”, mille leiate Prantsusmaa Siseministeeriumi kodulehelt.
  • Teistest riikidest Prantsusmaale sisenemise nõuete kohta leiate infot Prantsusmaa Siseministeeriumi kodulehelt.

Riigisisesed piirangud: 

  • Alates 17.06.2021 on mask välitingimustes kohustuslik järjekorras, staadionitel ja rahvarohketes paikades ning suuremates linnades peatänavatel (palume jälgida vastavaid juhiseid tänavatel). Mask on jätkuvalt kohustuslik siseruumides.
  • Mask on kohustuslik alates 6. eluaastast.
  • NB! Trahv piirangute rikkumise korral on 135 eurot.

Detailsem info Prantsusmaa ametlik koroonaviiruse infoleht.